Obecna sytuacja spowodowana pandemią koronawirusa przyczyniła się do stworzenia przez redakcję portalu komunikacjasuska.pl kolejnego zestawienia aktualnych kursów realizowanych przez prywatnych przewoźników na terenie powiatu suskiego. Na bieżąco staramy się aktualizować poniższe rozkłady o informacje otrzymane od firm przewozowych, a także pobrane z ich stron internetowych czy informacji na przystankach.

Jesteś przewoźnikiem i chcesz dodać swój aktualny rozkład do naszego zestawienia? Skontaktuj się z nami mailowo (kontakt@komunikacjasuska.pl) lub poprzez nasz profil na Facebook’u.

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2021 r.

Linie międzypowiatowe/międzywojewódzkie:

  • Jordanów – Kraków
  • Jordanów – Rabka-Zdrój
  • Kalwaria Zebrzydowska – Sucha Beskidzka [w przygotowaniu]
  • Korbielów – Kraków (przez Suchą Beskidzką)
  • Sucha Beskidzka – Bielsko-Biała (przez Żywiec)
  • Sucha Beskidzka – Katowice
  • Sucha Beskidzka – Wadowice
  • Zawoja Policzne/Markowa – Kraków
  • Żywiec – Kraków (przez Suchą Beskidzką)

Linie lokalne:

  • Jordanów – Sucha Beskidzka
  • Jordanów – Naprawa
  • Sidzina – Jordanów
  • Zawoja – Sucha Beskidzka
  • Żarnówka (os. Sobaniaki) – Grzechynia (os. Polana)
  • Grzechynia (os. Pierogówka) – Wieprzec (Brzany)
  • Grzechynia (os. Pierogówka) – Juszczyn Przysłop
  • Grzechynia (os. Pierogówka) – Kojszówka Pętla
  •  

Linie międzypowiatowe/międzywojewódzkie:

Euro-Bus

Rozkład jazdy ważny od 05.01.2021 r. 

Kursy od poniedziałku do piątku:
Odjazdy z Jordanowa:
 4:25, 5:00, 5:30, 6:20, 6:30, 7:00, 7:25, 7:55, 9:00, 10:25, 11:00, 12:05, 12:50, 13:25, 14:10, 15:00, 15:45, 16:30, 17:50
Odjazdy z Krakowa: 6:00, 6:30, 7:20, 8:30, 9:15, 10:05, 10:45, 11:55, 12:55, 13:50, 14:25, 15:05, 15:40, 16:15, 17:00, 17:50, 18:50, 19:45

Kursy w soboty:
Odjazdy z Jordanowa:
 5:00, 6:15, 7:25, 8:25, 10:00, 12:45, 15:20, 16:45
Odjazdy z Krakowa: 6:30, 8:00, 9:45, 10:15, 12:55, 14:45, 17:20, 18:40

Kursy w niedziele:
Odjazdy z Jordanowa:
 5:00, 6:15, 7:25, 10:25, 12:45, 15:20, 16:30, 17:30
Odjazdy z Krakowa: 6:30, 8:00, 10:15, 12:55, 14:45, 17:20, 18:40, 19:45

Przewóz osób mikrobusem Funek

Rozkład jazdy ważny od 06.02.2021 r. 

Kursy od poniedziałku do piątku:
Odjazdy z Jordanowa: 
6:20, 7:30, 8:30, 9:30, 10:30, 11:30, 14:30, 15:30, 17:30, 18:20, 19:40
Odjazdy z Rabki-Zdrój: 7:10, 8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 14:00, 15:10, 17:00, 18:00, 19:10

Kursy w soboty:
Odjazdy z Jordanowa: 
6:20, 7:30, 8:30, 9:30, 14:30, 15:30, 18:20, 19:40
Odjazdy z Rabki-Zdrój: 7:10, 8:00, 9:00, 14:00, 15:10, 18:00, 19:10

W niedziele busy nie kursują.

Chrustek Travel

Kursy na linii Korbielów – Kraków zostały zawieszone do odwołania.

BUS Krzysztof Janowiec

Rozkład jazdy ważny od 12.11.2020 r. 

Kursy w dni robocze od poniedziałku do piątku.

Odjazdy do Bielska-Białej:
z Suchej Besk.: 5:17S, 6:33SŻ, 8:00, 9:10Ż, 12:00, 12:48Ż, 14:05S
z Lasu: 4:53Ż, 5:34S, 5:53Ż, 6:53SŻ, 8:17, 9:27Ż, 10:25Ż, 12:17, 13:05Ż, 14:22S
ze Ślemienia: 4:59Ż, 5:42S, 6:01Ż, 7:02SŻ, 7:05SŻ, 8:00Ż, 8:25, 9:35Ż, 10:31Ż, 12:25, 13:13Ż, 14:30S, 14:54Ż, 16:01Ż
z Gilowic: 5:06Ż, 5:50S, 6:07Ż, 7:09SŻ, 7:11SŻ, 8:07Ż, 8:34, 9:44Ż, 10:38Ż, 12:34, 13:19Ż, 14:34S, 15:02Ż, 16:08Ż
z Żywca (ul. Żeromskiego): 6:05S, 8:48, 9:58S, 12:48, 14:53S
z Żywca (DA): 6:12S, 8:55, 10:05S, 12:55, 15:00S

Odjazdy do Suchej Beskidzkiej:
z Bielska-Białej: 7:20S, 10:25, 11:55S, 14:10, 16:10S
z Żywca (DA): 6:33, 8:05S, 11:15, 12:00, 12:35S, 14:17, 16:30, 17:00S
z Żywca (ul. Żeromskiego): 6:40, 8:12S, 11:22, 12:07, 12:42S, 14:35, 15:09, 16:37, 17:07S
z Gilowic: 6:53, 8:25S, 11:35, 12:21, 12:55S, 14:47S, 15:23, 16:50, 17:20S
ze Ślemienia: 7:00, 8:32S, 11:42, 12:28, 13:02S, 14:52S, 15:30, 16:57, 17:27S
z Lasu: 7:06, 8:38S, 11:48, 12:34, 13:08S, 15:00S, 15:36, 17:03, 17:33S

S- kursuje tylko w dni nauki szkolnej
Ż – kurs skrócony do Żywca

soboty i niedziele busy nie kursują.

RS Transport

Kursy na linii Zawoja – Sucha Besk. – Katowice zostały zawieszone od 24.12.2020 r. do odwołania.

Trans G.K.

Kursy od poniedziałku do piątku:
Odjazdy z Suchej Beskidzkiej: 5:00, 6:05, 7:00, 8:00, 8:45, 10:15, 11:15, 12:35, 13:50, 15:05, 16:15, 17:05, 20:30
Odjazdy z Wadowic: 5:00, 6:15, 7;15, 7:45, 8:55, 9:50, 11:15, 12:30, 14:10, 14:40, 15:50, 17:15, 22:10

Kursy w soboty:
Odjazdy z Suchej Beskidzkiej: 5:40, 7:00, 8:50, 11:15, 13:30, 15:15
Odjazdy z Wadowic: 6:20, 7:45, 9:50, 12:30, 14:15, 16:15

Maja Bus

Rozkład jazdy ważny od 2021 r.

Kursy od poniedziałku do piątku

Odjazdy do Krakowa:
z Makowa Podhalańskiego (Osiedle): 5:00, 6:00, 10:25, 15:45
z Suchej Besk. (PKP): 5:15, 6:15, 10:40, 16:00

Odjazdy do Zawoi Markowej:
z Krakowa (MDA): 7:10, 17:40, 18:25
z Suchej Besk. (PKP): 8:35, 19:05, 19:50
z Makowa Podh. (Rynek): 8:49, 19:19, 20:04

Odjazdy do Zawoi Widły:
z Krakowa (MDA): 15:25
z Suchej Besk. (PKP): 16:50
z Makowa Podh. (Rynek): 17:04

Odjazdy do Makowa Podhalańskiego:
z Krakowa (MDA): 8:15
z Suchej Besk. (PKP): 9:40
z Makowa Podh. (Rynek): 9:54

Kursy w soboty i niedziele

Odjazdy do Krakowa:
z Zawoi Markowej: 14:50
z Makowa Podhalańskiego (Osiedle): 5:00, 15:25
z Suchej Besk. (PKP): 5:15, 15:40

Odjazdy do Zawoi Markowej:
z Krakowa (MDA): 7:10, 18:25
z Suchej Besk. (PKP): 8:35, 19:50
z Makowa Podh. (Rynek): 8:49, 20:04


Merc-Bus

Rozkład jazdy ważny od 28.01.2021 r. 

Kursy od poniedziałku do piątku


Odjazdy do Krakowa:
z Zawoi Policzne:
13:50, 14:25
z Zawoi Markowej:
6:00, 7:20, 8:00, 9:20, 10:20, 11:25, 13:15, 16:30
z Makowa Podh. (Osiedle):
3:50, 4:35, 6:35, 7:55, 8:35, 9:55, 10:55, 12:00, 13:50, 14:25, 15:00, 17:05
z Suchej Besk. (PKP):
4:05, 4:50, 6:50, 8:10, 9:20, 10:10, 11:10, 12:15, 14:05, 14:40, 15:15, 17:20

Odjazdy do Zawoi Markowej:
z Krakowa (MDA): 5:45, 6:40, 9:10, 10:30, 15:00, 16:20, 18:00
z Suchej Besk. (PKP): 7:05, 8:00, 10:30, 11:50,  16:20, 17:40, 19:20
z Makowa Podh. (Rynek): 7:19, 8:14, 10:44, 12:04, 16:34, 17:54, 19:34

Odjazdy do Zawoi Policzne:
z Krakowa (MDA): 11:20, 12:45, 13:45, 19:45
z Suchej Besk. (PKP): 12:41, 14:06, 15:06, 21:06
z Makowa Podh. (Rynek): 12:54, 14:19, 15:19, 21:19

 
Kursy w soboty i niedziele
Odjazdy do Krakowa:
z Zawoi Policzne: 4:00, 14:25
z Zawoi Markowej: 6:00, 7:20, 8:30, 11:25, 13:15, 16:30
z Makowa Podh. (Osiedle): 4:35, 6:35, 7:55, 9:05, 12:00, 13:50, 15:00, 17:05
z Suchej Besk. (PKP): 4:50, 6:50, 8:10, 9:20, 12:15, 14:05, 15:15, 17:20
 
Odjazdy do Zawoi Markowej:
z Krakowa (MDA): 6:40, 9:10, 10:30, 11:40, 16:20, 17:10
z Suchej Besk. (PKP): 8:00, 10:30, 11:50, 13:00, 17:40, 18:30
z Makowa Podh. (Rynek): 8:14, 10:44, 12:04, 13:14, 17:54, 18:44
 
Odjazdy do Zawoi Policzne:
z Krakowa (MDA): 13:45, 19:45
z Suchej Besk. (PKP): 15:06, 21:06
z Makowa Podh. (Rynek): 15:19, 21:19
 

Zawoja Bus

Rozkład jazdy ważny od 01.02.2021 r. 

Kursy od poniedziałku do piątku


Odjazdy do Krakowa:
z Zawoi Policzne:
5:40, 6:40, 9:40, 12:10, 15:10
z Makowa Podh. (Osiedle): 6:14, 7:12, 10:12, 12:45, 15:47
z Suchej Besk. (PKP):
6:28, 7:23, 10:29, 12:59, 15:59

Odjazdy do Zawoi Policzne:
z Krakowa (MDA): 8:40, 9:45, 13:10, 15:40, 18:45
z Suchej Besk. (PKP): 10:07, 11:10, 14:32, 17:08, 20:07
z Makowa Podh. (Rynek): 10:23, 11:26, 14:41, 17:21, 20:16

W soboty i niedziele busy nie kursują.

RS Transport

Rozkład jazdy ważny od 31.10.2020 r. 

Kursy od poniedziałku do piątku
Odjazdy do Krakowa MDA:

z Żywca DA: 6:45, 8:45, 10:30, 12:15, 14:05, 15:55
z Kukowa: 4:13, 5:13, 7:23, 9:23, 11:08, 12:53, 14:43, 16:33
z Suchej Besk. PKP: 4:25, 5:25, 7:35, 9:35, 11:20, 13:05, 14:55, 16:45

Odjazdy do Żywca:
z Krakowa MDA:
 6:00, 8:20, 9:30, 11:35, 13:15, 15:05, 17:00, 20:15 – tylko w piątek do Żywca, od poniedziałku do czwartku kurs skrócony do Suchej Besk.
z Suchej Besk. Rynek: 7:16, 9:36, 10:46, 12:51, 14:31, 16:21, 18:16, 21:31 – tylko w piątki

 

Kursy w soboty:
W sobotę busy nie kursują.

Kursy w niedziele:
Odjazdy do Krakowa MDA:
z Żywca DA: 12:15, 15:55, 18:05
z Kukowa: 12:53, 16:33, 18:43
z Suchej Besk. PKP: 13:05, 16:45, 18:55

Odjazdy do Żywca:
z Krakowa MDA: 
15:05, 20:15 – kurs do Suchej Besk., 21:05 – kurs do Suchej Besk.
z Suchej Besk. Rynek: 16:21

Linie lokalne:

BUS Krzysztof Janowiec

Rozkład jazdy ważny od 12.11.2020 r. 

Kursy w dni robocze od poniedziałku do piątku.

Odjazdy do Suchej Beskidzkiej:
z Jordanowa: 5:05, 6:10, 7:10, 8:00B, 9:10B, 10:15, 11:10, 12:10, 13:15, 14:20, 15:10, 16:10, 18:10
z Sidziny Górnej: 6:20S
z Bystrej (PKP): 6:15H, 6:35S, 8:05, 9:15
z Osielca (Szkoła): 5:13, 6:18, 6:45S, 7:18, 8:14, 9:24, 10:24, 11:18, 12:18, 13:23, 14:28, 15:18, 16:18, 18:18
z Juszczyna (Skrzyżowanie): 5:20, 6:25 ,6:52S, 7:25, 8:21, 9:31, 10:31, 11:26, 12:25, 13:30, 14:35, 15:25, 16:25, 18:25
z Makowa Podh. (Osiedle): 5:28, 6:33, 7:00S, 7:33, 8:29, 9:39, 10:39, 11:33, 12:33, 13:38, 14:43, 15:33, 16:33, 18:33

Odjazdy do Jordanowa:
z Suchej Besk. (PKP): 5:40, 7:05, 8:12, 9:20, 10:20, 11:20B, 12:25, 13:10B, 14:10B, 15:10B, 16:15B, 17:15B, 19:00
z Makowa Podh. (Biblioteka): 5:50, 7:20, 8:25, 9:35, 10:35, 11:35B, 12:40, 13:25B, 14:25B, 15:25B, 16:30B, 17:30B, 19:15
z Juszczyna (GS): 5:55, 7:27, 8:31, 9:42, 10:42, 11:42B, 12:47, 13:32B, 14:32B, 15:32B, 16:27, 17:37B, 19:22
z Osielca (PKP): 6:02, 7:35, 8:37, 9:50, 10:50, 11:50B, 12:55, 13:40B, 14:40B, 15:40B, 16:35, 17:45B, 19:30

S- kursuje tylko w dni nauki szkolnej
H – kursuje w dni wolne od nauki szkolnej

soboty i niedziele busy nie kursują.


UTO-BUS Andrzej Janowiec

Kursy na linii Jordanów – Sucha Beskidzka zostały zawieszone od 01.12.2020 r. do odwołania.

Pitbus

Kursy od poniedziałku do piątku

Odjazdy z Naprawy do Jordanowa:
6:00, 7:15, 8:15, 9:50, 11:10, 12:50, 14:15, 15:55
 
Odjazdy z Jordanowa do Naprawy:
7:00, 8:00, 9:30, 10:55, 12:30, 14:00, 15:40, 17:45
 
Bus nie kursuje: 01.01, 01.05, Wielkanoc, 11.11, 25.12

soboty i niedziele busy nie kursują.

Mart-Bus

Brak informacji


Mastercar

Rozkład jazdy ważny od 14.11.2020 r. 

Kursy od poniedziałku do soboty.

Odjazdy z Sidziny Górnej do Jordanowa: 6:00, 7:20, 9:00, 10:15, 11:40, 12:40, 13:30, 14:50, 16:00
Odjazdy z Jordanowa do Sidziny Górnej: 6:40, 8:30, 9:45, 11:15, 12:10, 13:10, 14:00, 15:25, 16:45


Pitbus

Rozkład jazdy ważny od 01.11.2020 r. 

Kursy od poniedziałku do piątku

Odjazdy z Jordanowa: 6:20, 7:25, 8:35, 10:10, 11:30, 13:30, 15:00, 16:10, 17:10
Odjazdy z Sidziny Przybysie: 6:35, 7:40, 8:50, 10:25, 11:45, 13:45, 15:15, 16:25, 17:25

soboty i niedziele busy nie kursują.

Maja Bus

Kursy od poniedziałku do piątku

Kursy zawieszone do odwołania

 

Przewóz Osób Krzysztof Ćwikiel

Kursy od poniedziałku do piątku
Brak informacji

 

 

Przewóz Osób Krzysztof Ćwikiel

Kursy od poniedziałku do piątku
Rozkład może zawierać niepełne informacje o aktualnych kursach

Odjazdy z Zawoi Policzne: 9:50, 13:25
Odjazdy z Suchej Besk. PKP: 8:50, 12:30


Transport Osób Wiesław Makoś

Kursy od poniedziałku do piątku

Odjazdy do Suchej Beskidzkiej:
z Zawoi Policzne:
6:50, 8:44, 10:25 (kurs z Zawoi Widły), 12:20
z Zawoi Centrum: 7:03, 8:59, 10:32, 12:31
ze Skawicy Centrum:
7:15, 9:11, 10:43, 12:44
z Białki Spólnota:
7:21, 9:17, 10:49, 12:50
z Makowa Podh. Osiedle:
7:25, 9:21, 10:53, 12:56

Odjazdy do Zawoi Policzne:
z Suchej Besk. PKP: 7:50, 9:35, 11:15, 14:05
z Makowa Podh. Rynek: 8:01, 9:49, 11:29, 14:16
z Białki Skrzyżowanie: 8:06, 9:53, 11:33, 14:20
ze Skawicy Centrum: 8:19, 10:04, 11:45, 14:31
z Zawoi Centrum: 8:26, 10:15, 11:55, 14:42


Transport Osobowy “BUS” Wiesław Kuś

Kursy od poniedziałku do piątku

Brak informacji o aktualnych kursach.


Wójtowicz Travel

Kursy od poniedziałku do piątku

Odjazdy do Suchej Beskidzkiej:
z Zawoi Policzne:
6:08, 8:38, 10:40, 13:00, 15:10
z Zawoi Centrum: 6:17, 8:47, 10:49, 13:09, 15:19
ze Skawicy Centrum:
6:24, 8:54, 10:56, 13:16, 15:26
z Białki Spólnota:
6:30, 9:00, 11:02, 13:22, 15:32
z Makowa Podh. Osiedle:
 6:38, 9:08, 11:10, 13:30, 15:40

Odjazdy do Zawoi Policzne:
z Suchej Besk. PKP: 7:31, 9:25, 11:30, 13:45 (kurs do Zawoi Widły), 16:12
z Makowa Podh. Rynek: 7:47, 9:41, 11:46, 14:01 (kurs do Zawoi Widły), 16:28
z Białki Skrzyżowanie: 7:51, 9:45, 11:50, 14:05 (kurs do Zawoi Widły), 16:32
ze Skawicy Centrum: 7:59, 9:53, 11:58, 14:13 (kurs do Zawoi Widły), 16:40
z Zawoi Centrum: 8:08, 10:02, 12:07, 14:22 (kurs do Zawoi Widły), 16:49


“BUS” Sławomir Kozina

Kursy na linii Zawoja Policzne – Sucha Beskidzka zostały zawieszone do odwołania.


Zawoja Bus

Kursy na linii Zawoja Policzne – Sucha Beskidzka zostały zawieszone do odwołania.

Komunikacja Gminna

LBD Euro-Trans (Maja Bus)

Kursy od poniedziałku do piątku oprócz świąt

Odjazdy do Grzechyni:
z Żarnówka Sobaniaki: 6:10, 8:10, 10:10, 12:10, 14:10, 17:25
z Maków Podh. DA: 6:14, 8:14, 10:14, 12:14, 14:14, 17:29
z Grzechynia OSP: 6:21, 8:21, 10:21, 12:21, 14:21, 17:36

Odjazdy do Żarnówki:
z Grzechynia Polana:
6:30, 8:30, 10:30, 12:30, 14:30, 17:45
z Grzechynia OSP: 6:39, 8:39, 10:39, 12:39, 14:39, 17:54
z Maków Podh. DA: 6:46, 8:46, 10:46, 12:46, 14:46, 18:01

W soboty i niedziele busy nie kursują

Rozkład szczegółowy:

Komunikacja Gminna

LBD Euro-Trans (Maja Bus)

Kursy od poniedziałku do piątku oprócz świąt

Odjazdy do Wieprzca:
z Grzechynia Pierogówka: 7:00, 9:00, 11:00, 13:00, 15:00, 17:55
z Maków Podh. DA:
7:05, 9:05, 11:05, 13:05, 15:05, 18:00
z Żarnówka OSP: 7:11, 9:11, 11:11, 13:11, 15:11, 18:06

Odjazdy do Grzechyni:
z Wieprzec Brzany:
7:25, 9:25, 11:25, 13:25, 15:25, 18:20
z Żarnówka OSP: 7:40, 9:40, 11:40, 13:40, 15:40, 18:35
z Makowa Podh. DA: 7:45, 9:45 11:45, 13:45, 15:45, 18:40

W soboty i niedziele busy nie kursują

 

Rozkład szczegółowy:

Komunikacja Gminna

BUS Krzysztof Janowiec

Kursy od poniedziałku do piątku oprócz świąt

Odjazdy do Grzechyni:
z Juszczyn Przysłop: 6:05, 7:13, 9:25, 12:55, 15:30, 16:40
z Juszczyn Kościół: 6:16, 7:24, 9:36, 13:06, 15:41, 16:51
z Białka Skrzyżowanie: 6:32, 7:40, 9:52, 13:22, 15:57, 17:07
z Maków Podh. DA: 6:36, 7:44, 9:56, 13:26, 16:01, 17:11

Odjazdy do Juszczyna:
z Grzechynia Pierogówka:
6:39, 8:49, 12:00, 14:40, 16:05, 17:15
z Maków Podh. DA: 6:41, 8:51, 12:02, 14:42, 16:07, 17:17
z Białka Skrzyżowanie: 6:46, 8:56, 12:07, 14:47, 16:12, 17:22
z Juszczyn Kościół: 6:51, 9:01, 12:12, 14:52, 16:17, 17:27

W soboty i niedziele busy nie kursują

Rozkład szczegółowy:

Komunikacja Gminna

LIVER-TUR

Kursy od poniedziałku do piątku oprócz świąt

Odjazdy do Kojszówki:
z Grzechynia Pierogówka: 8:05, 9:59, 13:45
z Maków Podh. DA:
8:07, 10:01, 13:47
z Białka Skrzyżowanie:
8:12, 10:06, 13:52
z Juszczyn GS:
8:15, 10:09, 13:55
z Kojszówka Szkoła:
8:19, 10:13, 13:59

Odjazdy do Grzechyni:
z Kojszówki Pętla: 
8:30, 10:40, 14:05
z Juszczyn GS: 8:38, 10:48, 14:13
z Białka Skrzyżowanie: 8:41, 10:51, 14:16
z Maków Podh. DA: 8:46, 10:56, 14:21

W soboty i niedziele busy nie kursują

 

Rozkład szczegółowy: