Rozkłady jazdy

Korekta rozkładu jazdy na linii Jordanów – Sucha Besk.

Od początku września, z uwagi na dobro pasażerów i czytelników naszego portalu, działamy aktywnie w sprawie dostosowania kursów prywatnych przewoźników do aktualnych potrzeb pasażerów, głównie uczniów szkół średnich dojeżdżających na nauki do Suchej Beskidzkiej oraz Jordanowa. W kilka dni zebraliśmy kilkadziesiąt uwag od naszych czytelników, które przekazaliśmy do pracowników Wydziału Transportu i Komunikacji Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej odpowiedzialnych za nadzór nad transportem publicznej w powiecie suskim (czytaj więcej) oraz do poszczególnych przewoźników.

Pierwszą z firm, która odpowiedziała na naszą wiadomość była firma Krzysztofa JanowcaRabki-Zdroju, która obsługuje na terenie naszego powiatu 5 linii komunikacyjnych: Jordanów – Sucha Beskidzka, Grzechynia Pierogówka – Wieprzec Brzany. Grzechynia Pierogówka – Juszczyn Przysłop, Sucha Beskidzka – Krzeszów/Tarnawa Dolna oraz Sucha Beskidzka – Bielsko-Biała.

Uwagi pasażerów dotyczyły głównie przeładowanych busów, które nie zabierały wszystkich pasażerów z przystanków w Suchej Beskidzkiej i Makowie Podhalańskim. W przesłanej korespondencji firma odniosła się do wielu uwag, które przekazaliśmy od naszych pasażerów. Poczynione zmiany zarówno w rozkładach jazdy, jak również i flocie firmy.

Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące zmian na obsługiwanych liniach otrzymane od firmy BUS Krzysztof Janowiec:

W odpowiedzi na zgłoszone uwagi dotyczące autobusów na trasie Toporzysko-Sidzina- Bystra- Sucha Beskidzka, gdzie młodzież skarżyła się głównie na problemy związane z przepełnieniem busa oraz przesiadka w miejscowości Osielec uprzejmie informujemy, że od 13 września sprawy te udało się pozytywnie załatwić. Poranny kurs na tej trasie obsłużył duży autobus (62 miejsca siedzące +20 miejsc stojących), który został zakupiony w tegoroczne wakacje (autobus widoczny jest na zdjęciu głównym u góry artykułu – dopisek redakcji). Również kolejny kurs przez Bystrą Podhalańską, odjazd z Jordanowa o godzinie 8,00 został obsłużony tym samym dużym autobusem. Młodzież dnia dzisiejszego podróżowała już wygodnie, tyko kilka osób stało więc taka zmiana zostanie utrzymana.

Odnośnie trasy Jordanów- Maków P. –Sucha Beskidzka, gdzie zgłaszane problemy dotyczyły przepełnionych autobusów w godzinach porannych oraz nie zabierania wszystkich pasażerów po godzinie 15.10 uprzejmie informujemy, że od 12 września również i te sprawy udało się pozytywnie załatwić. Już w dniu wczorajszym poranny kurs, odjazd z Jordanowa o godzinie 6,10 oraz kurs z Suchej Beskidzkiej odjazd godzina 15,10, zostały obsłużone zakupionym w poprzednim tygodniu większym autobusem. Autobus ten posiada 72 miejsca siedzące oraz 60 miejsc stojących, wobec tego o tych godzinach może nim podróżować dodatkowo około 50 osób więcej. Rozwiązuje to też problem nie zabranej młodzieży z Makowa Podhalańskiego w kierunku do Jordanowa o godzinie 15,25. Zmiana ta zostanie utrzymana. Informujemy, że nastąpiła zamiana busa na duży autobus, który odjeżdża z Suchej Beskidzkiej do Jordanowa o godzinie 14,10.

Poniżej prezentujemy zdjęcia drugiego zakupionego autobusu (zdjęcia przesłane przez firmę).

Firma informuje, że od poniedziałku, 19 września, zostaną wprowadzone minutowe zmiany w godzinach odjazdów busów:

  • poranny kurs odjazd z Toporzyska Ośrodek Zdrowia o godzinie 5:54 zostanie przyspieszony o 5 minut
  • poranny kurs z godz. 6:10 z Jordanowa do Suchej Beskidzkiej zostaje przyspieszony o 5 minut (odjazd o 6:05). Kolejno autobus będzie odjeżdżał z Osielca o 6:13, z Kojszówki – o 6:15, z Juszczyna – o 6:23
  • kurs powrotny z godz. 7:10 z Suchej Beskidzkiej do Jordanowa również zostanie przyspieszony o 5 minut na godz. 7:05.
  • kurs z Suchej Beskidzkiej do Juszczyna Zgudy i Juszczyna Górnego zostanie przesunięty o 5 minut z godz. 14:40 na 14:45

Pozostałe uwagi przesłane przez naszą redakcję będą analizowane przez firmę i w razie uzasadnionych potrzeb zostaną naniesione korekty w rozkładzie jazdy. Firma dodaje w przesłanej korespondencji, że zarówno autobusy i mniejsze busy posiadają w dowodach rejestracyjnych miejsca stojące. Wobec tego nie można uważać, że jeżeli osoby podróżują na miejscach stojących, to taki autobus lub bus jest przeładowany. Firma podkreśla, że dokłada wszelkich starań, aby pasażerowie byli zadowoleni z usług świadczonych. Początek roku szkolnego czasami przynosi nieoczekiwane i niemożliwe do przewidzenia sytuacje, którym właściciele firmy starają się sprostać.