Informacje

Rusza nowa linia autobusowa Jastrzębie-Zdrój – Zakopane przez Suchą Beskidzką

Zbliża się okres wakacyjny, który towarzyszy liczniejszym wyjazdom i podróżom. Sytuacja pandemiczna pozwala na częstsze wycieczki i przemieszczanie się w celach turystycznych. Niestety w ostatnich miesiącach wszystkie dotychczasowe połączenia dalekobieżne przebiegające przez powiat suski zostały zlikwidowane. Zmieni się to już w najbliższy piątek i mieszkańcy powiatu suskiego ponownie otrzymają możliwość bezpośredniej podróży autobusem do Zakopanego!

Nowa linia Jastrzębie-Zdrój – Zakopane

W piątek, 11 czerwca 2021 r. firma Przewóz Osób Oszek Franciszek z Pawłowic (woj. śląskie) uruchomi nową weekendową linię relacji Jastrzębie-Zdrój – Zakopane. Autobusy pojadą trasą przez Pawłowice, Skoczów, Bielsko-Białą, Żywiec, Suchą Beskidzką, Maków Podhalański, Jordanów, Nowy Targ i Poronin. Odjazdy do Zakopanego będą miały miejsce w piątki i soboty, a do Jastrzębia-Zdrój w soboty i niedziele. Pierwszy kurs zostanie zrealizowany w piątek, 11 czerwca 2021 r. Jak informuje naszą redakcję Marcin Oszek linia obsługiwana będzie autokarami turystycznymi.

Rozkład jazdy

Autobus z Jastrzębia-Zdroju będzie odjeżdżał do Zakopanego o godz. 6:00, następnie z Suchej Beskidzkiej o 8:20, z Makowa Podhalańskiego o 8:35, a z Jordanowa o 8:55, by dojechać do celu na godzinę 10:00. W drogę powrotną autobus wyjedzie w sobotę o godz. 15:00, a w niedzielę o godz. 16:00.

Poniżej prezentujemy rozkład jazdy wraz z listą obsługiwanych przystanków.

Przystanek 5 d R 6 d R
Jastrzębie-Zdrój, dworzec autobusowy 06:00 06:00
Pawłowice, Centrum Targ 06:15 06:15
Skoczów, dworzec autobusowy 06:40 06:40
Bielsko-Biała, dworzec autobusowy 07:05 07:05
Żywiec, Żeromskiego Pogotowie 07:35 07:35
Sucha Beskidzka, dworzec autobusowy 08:20 08:20
Maków Podhalański, dworzec autobusowy 08:35 08:35
Jordanów, Rynek 08:55 08:55
Nowy Targ, dworzec autobusowy 09:30 09:30
Poronin, PKP 09:45 09:45
Zakopane, dworzec autobusowy 10:00 10:00
Przystanek 6 d R 7 d R
Zakopane, dworzec autobusowy 15:00 16:00
Poronin, PKP 15:15 16:15
Nowy Targ, dworzec autobusowy 15:30 16:30
Jordanów, Rynek 16:05 17:05
Maków Podhalański, dworzec autobusowy 16:25 17:25
Sucha Beskidzka, dworzec autobusowy 16:40 17:40
Żywiec, Żeromskiego Pogotowie 17:25 18:25
Bielsko-Biała, dworzec autobusowy 17:55 18:55
Skoczów, dworzec autobusowy 18:20 19:20
Pawłowice, Centrum Targ 18:45 19:45
Jastrzębie-Zdrój, dworzec autobusowy 19:00 20:00

Legenda:
5 – kursuje w piątki
6 – kursuje w soboty
7 – kursuje w niedziele
d – nie kursuje w dniu 1 I, w pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych oraz w dniach 25 i 26 XII

 

Cennik biletów

Koszt przejazdu na całej trasie wynosi 49 zł. Z Suchej Beskidzkiej do Zakopanego zapłacimy 28 zł, z Makowa Podhalańskiego – 26 zł, a z Jordanowa – 22 zł. Do Jastrzębia-Zdroju dojedziemy z Jordanowa za 35 zł, z Makowa Podhalańskiego za 30 zł, a z Suchej Beskidzkiej za 28 zł. Bilety można zakupić u kierowcy oraz na stronie e-podroznik.pl. Przewoźnik respektuje zniżki ustawowe.

Więcej informacji o linii można znaleźć na Facebookowym profilu firmy.

Zdjęcie: www.autokary-oszek.com

KOMENTARZE